Dlaczego warto regularnie serwisować piec gazowy?

 • Wszelkie awarie są usuwane na bieżąco
  Kocioł lub piecyk gazowy to urządzenia, które pracują codziennie. W zależności od warunków, w jakich funkcjonują, mogą ulegać różnym awariom. Również niektóre ich elementy, jak elektrody, uszczelki ulegają zużyciu i należy je co jakiś czas wymieniać.
  Dokonując corocznych przeglądów można w optymalnym czasie zdiagnozować i usunąć nawet najdrobniejsze nieprawidłowości. Koszt takich napraw jest dużo niższy niż koszt usunięcia poważnej usterki, której pojawienie się jest znacznie bardziej prawdopodobne w przypadku długo nieserwisowanych urządzeń.
 • Zwiększenie wydajności urządzenia
  Urządzenia gazowe pracują efektywnie tylko w przypadku, gdy są odpowiednio wyregulowane. Coroczny serwis daje gwarancję, że wszystkie parametry są ustawione prawidłowo i piec będzie pracował wydajnie.
  Ponadto, gdy kocioł nie jest regularnie serwisowany i czyszczony, coraz większe ilości produktów spalania, takie jak sadza, odkładają się w jego wnętrzu i znacznie zmniejszają jego wydajność. Nawet pięcioprocentowy ubytek w wydajności urządzenia może skutkować znacznym zwiększeniem kosztów ogrzewania.
 • Bezpieczeństwo użytkowania
  Regularnie wykonywanie przeglądów daje pewność, że kocioł działa poprawnie, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić na rachunkach. Dużo ważniejsze jest jednak to, że można uniknąć wielu niebezpieczeństw; między innymi potencjalnego kontaktu z trującym tlenkiem węgla.
 • Dłuższa żywotność urządzenia
  Każde urządzenie mimo swej generalnej niezawodności pracuje w optymalnych warunkach w sposób bezawaryjny tylko przy właściwym serwisowaniu.
  Celem przeglądu jest utrzymanie urządzeń w najwyższej sprawności i zapewnienie bezawaryjnej eksploatacji w długim okresie czasu. Dlatego też producenci gazowych urządzeń grzewczych zalecają coroczne wykonywanie przeglądów serwisowych.
 • Dokonując przeglądu zyskujesz:
  – większe bezpieczeństwo użytkowania
  -niższe rachunki za gaz – urządzenie pracuje ekonomicznie
  -pewność działania
  -zmniejszasz ryzyko wystąpienia niespodziewanej usterki
  -przedłużenie żywotności urządzenia nawet o kilka lat!